Özel Çakabey Okullarının kendi bünyesinde, öğrencilerinin yurt dışı yükseköğrenime hazırlık ve başvuru süreçlerini yürüten Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı birimi bulunmaktadır.
Alanında 40 yıllık bir deneyime ve uluslararası tanınırlığa sahip olan Sayın Nesrin Okumuş başkanlığında çalışan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencilerimizin yurt dışında yükseköğrenim konusunda bilinçlenmesi, hazırlanması ve doğru tercihlerde bulunması için 9. sınıftan itibaren öğrenciler ile bire bir çalışmaktadır.
Öğrencilerin başvuruları da okulumuzdan gerçekleştirilmekte ve takip edilmektedir.
Çakabey Lisesi, yurt dışında “herhangi bir programda” öğrenim görmeye değil; öğrencilerinin “Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve tercih ettikleri programlarda” öğrenim görmeleri hedefine inanmakta ve bunu başarmaktadır.
Kabul ve burs listemizi web sitemizden incelemenizi dileriz.
Diğer konulardaki bilgilendirmeler için lütfen aşağıdan bir başlık seçiniz.
AKADEMİK VE SOSYAL PROGRAM HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
Özel Çakabey Lisesi programı akademik başarısı yüksek, çok yönlü ve entelektüel açıdan gelişmiş, gençler yetiştirmek üzere hazırlanmıştır.
YABANCI DİL ÖĞRENİMİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
İngilizceyi anadili kadar iyi bilen gençler yetiştirmek üzere hazırlanmış programımız ve yurt dışı eğitim olanaklarımız.